VIDEONAUJIENOS > BITININKYSTĖ

BITININKYSTĖ
Padėkime bitėms pasirengti žiemai. Naujas preparatas nuo varatozės
2017-09-07

Bičių ūkių savininkai šį medaus sezoną vertina skirtingai. Vienuose Lietuvos regionuose bitininkai juo yra patenkinti, kituose medaus derlius – tik pusėtinas. Anot Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto bitininkės Dianos Tamašauskienės, bitininkystėje nėra kažkokios vienos taisyklės, ką ir kaip daryti. Kiekvienas bitininkas turi savo priežiūros sistemą. Vis tik reikia būti atsakingiems padedant bitėms pasirengti žiemai – pagydyti, pamaitinti.
 Bitininkė pristato Lietuvoje naują preparatą nuo varatozės „Apivar“. Dvejų metų tyrimų duomenys parodė, kad preparato veiksmingumas siekia 98 procentus.
 Patirtis, patarimai ir atsakymai į bičiulių klausimus – iš LAMMC Žemdirbystės instituto bitininkės Dianos Tamašauskienės.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
©www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2017 m. rugsėjis

Po didinamuoju stiklu – bitės
2015-12-07

Nors Lietuva viena iš šalių, kur bitės auga sveikiausios, tačiau sparčiai mažėjant šių vabzdžių šeimoms mažėja vaisių derlius, nyksta kai kurios augalų rūšys. Manoma, kad medaus nešėjų populiacija Lietuvoje sumažėjo 3 procentais. Ieškant naujovių, vis daugiau bičių atsivežama, tačiau tai ne išeitis. Kokios pagrindinės priežastys lėmė, kad atvežtinės bitės išstūmė mūsiškes? Kiek vietinių bičių rasių Lietuvoje yra? Kokios mūsų bitės? Kaip išlaikyti stiprias, produktyvias, atsparias ligoms bites? Apie tai kalbamės su Diana Tamašauskiene, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Žemdirbystės instituto Bitininkystės skyriaus jaunesniąja mokslo darbuotoja.

Oper. Vaidas Juškas, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt

Mažoji mechanizacija palengvina darbą bityne
2012-08-08

Prieš trisdešimt metų į rokiškiečių Felicijos ir Vito Kačinskų gyvenimą atėjo bitės. O gal ir atvirkščiai. Kaip ten bebūtų, artimųjų paraginti jie vieni du sėkmingai ir gražiai tvarkosi nedideliame, 34 bičių šeimų ūkelyje. Šeimininkė labiau rūpinasi produkcijos pardavimu, o šeimos galva meistrauja avilius, kuria racionalius ir darbą bityne lengvinančius sprendimus.

Oper. Vaidas Juška, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt

Bitės ruošiasi žiemoti
2011-09-16

Vienas svarbiausių bitininkų darbų rudenį – paruoši bites žiemai. Nuo to priklausys ir ateinančių metų bityno produkcija. Šiuo metu bites labai svarbu teisingai pamaitinti, paruošti lizdus žiemai, kontroliuoti bičių erkėtumą, kuris pridaro nemažai nuostolių. Konsultuoja dr. Jonas Balžekas, LAMMC Žemdirbystės instituto Bitininkystės sektoriaus vedėjas.

Oper. Vaidas Čižauskas, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt

Bičių priežiūra pavasarį
2011-04-27

Liaudies išmintis – viščiukus skaičiuojame rudenį – bitininkams netinka. Visų bitininkavimo metų rezultatai paaiškėja pavasarį – nuo to, kiek bičių šeimų sėkmingai peržiemojo, planuojami darbai. O žiemojimo rezultatai šiemet nevienodi. Jeigu pernai daugiausiai bičių šeimų žuvo Vidurio ir Pietų Lietuvoje, tai pastarąją žiemą labiausiai nukentėjo Vakarų ir Šiaurės Lietuvoje esantys bitynai. Taip nutinka dėl daugelio priežasčių. Konsultuoja dr. Jonas Balžekas, LAMMC Žemdirbystės instituto Bitininkystės sektoriaus vedėjas.

Oper. Vaidas Čižauskas, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt


NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


230

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/

testKitokia

mobili laboratorija

pasaru-tyrimo-baneris

integruota augalu apsauga

nuotoliniai mokymai

PARAMA MISKAMS IVEISTI

zemes ukis

Ukininko-patarejas

miskininkystes-baneris

LAS

MU-230x230

IVYKUSIU MOKYMU MEDZIAGA_1

es paramos

artoju-baneris

manto-baneris

 

baneris

BANERIS-MODERNIZAVIMO-MAZIUKAS

kitoks

baneris

LMGAGA-230x

baneris_1

mokymu misku baneris

ikmis

egeba

 

METU UKIS_1


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos