VIDEONAUJIENOS > SODININKYSTĖ IR DARŽININKYSTĖ

SODININKYSTĖ IR DARŽININKYSTĖ
Derančių obelų genėjimas
2012-03-30

Obelis genėti ir formuoti galima įvairiu metų laiku. Tačiau, priklausomai nuo vaismedžių amžiaus, augimo stiprumo ir ištvermingumo žiemai, svarbiausi yra trys genėjimo ir formavimo laikotarpiai. Pirmasis – vaismedžių ramybės metu ir prasidėjus vegetacijai, t. y. žiemą ir pavasarį iki obelų žydėjimo pabaigos. Antrasis – intensyvaus obelų augimo metu vasaros pradžioje ir viduryje. Trečiasis – rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais, tai yra 3–4 savaitės iki obuolių skynimo, vadinamasis vasaros genėjimas.  Konsultuoja dr.(HP) Nobertas Uselis, LAMMC Sodininkystės technologijų sektoriaus vedėjas.

Oper. Vaidas Čižauskas, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt

Gausus išskirtinės kokybės daržovių derlius
2011-11-03

Šiemet daržovėms augti ir derliui subrandinti metai geri: pakako ir šilumos, ir drėgmės. Tad aruodai tikrai bus pilni, net ir auginant išskirtinės kokybės daržoves. Išskirtinės kokybės daržovės išsiskiria iš kitų rinkoje esančių natūralumu, šviežumu, maistingumu, tačiau jų užauginimas, paruošimas, ir pateikimas vartotojams reikalauja daug fizinių ir kitų sąnaudų. Reikia paisyti ir nemažai reikalavimų, vienas iš jų – draudžiama naudoti genetiškai modifikuotus augalus, sėklas ir vegetatyvinę medžiagą. Pasėliuose turi būti auginami nemažiau kaip 20–25 proc. tradicinių arba vietinių veislių ir hibridų. Kaip sekasi išskirtines daržoves auginti ūkininkams? Pasižvalgykime po Algimanto Pėstininko laukus (Kauno r.). Kaip ir dera šeimininkui, jį sutikome laukuose, o darbas virte virė. Nors daržininkas planavo tik vieną ha morkų auginti kaip išskirtinės kokybės, tačiau taip jau išėjo, kad puoselėjo visus septynis. Anot ūkininko, patirtis įdomi, tačiau daržoves auginti tokiu būdu labiau apsimoka turintiems mažesnius ar vidutinius ūkius. Nors daugiau kaip 40 hektarų pūpsojusios bulvės, kopūstai ir burokėliai auginti tradiciškai, tačiau ūkininkas panaudojo ir kai kuriuos išskirtinės kokybės auginimo elementus. Daržovės kokybiškos, o pesticidų nė pėdsako. Svarbu, kad išskirtinės kokybės daržovės užaugintos tausojant aplinką ir taikant griežtesnius negu įprasta daržininkystėje reikalavimus. Lietuvos ūkininkų užaugintas sertifikuotas išskirtinės kokybės daržoves išbandykite ir įvertinkite patys. Jau nuo spalio pradžios jų galima įsigyti didžiuosiuose prekybos centruose.

Oper. Vaidas Čižauskas, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt

Kad vaismedžiai saikingai augtų ir pakankamai derėtų
2011-09-28

Sodininkų tikslas – kiek galima gausiau derantis verslinis sodas. Kaip pasiekti, kad vaismedžiai saikingai augtų ir pakankamai derėtų? Vienas iš būdų – tinkamai pasirinkti veislių ir poskiepių derinius. Konsultuoja LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslininkai.

Oper. Vaidas Čižauskas, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt

Išrankiam vartotojui - išskirtinės kokybės obuoliai
2011-06-13

Vis labiau vertiname kokybiško, sveiko ir natūralaus maisto privalumus. Atitinkamai didėja ir poreikis maisto kokybei. Pastaraisiais metais Lietuvoje, ypač žiemos ir pavasario laikotarpiais, labai trūksta kokybiškų lietuviškų desertinių obuolių, kuriuos iš šalies rinkos išstumia įvežtiniai, bet dažnai abejotinos kokybės vaisiai. Siekdami padidinti lietuviškų vaisių konkurencingumą, pirmą kartą įvairiuose šalies agroklimato zonose Sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslininkai atlieka parodomuosius bandymus pagal projektą „Išskirtinės kokybės desertinių obuolių auginimas ir perdirbimas“, remiamą Europos Sąjungos lėšomis.

Oper. Vaidas Čižauskas, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt

Išskirtinės kokybės produkcija: kas tai?
2011-06-06

Išskirtinės kokybės žemės ūkio ir maisto produktai nedaug kuo skiriasi nuo ekologiškai išaugintų daržovių, uogų ar mėsos, tačiau vartotojams jie yra mažiau žinomi. Ekologiška produkcija auginama be jokių mineralinių trąšų ir chemijos. Auginant išskirtinės kokybės produktus, naudojamos trąšos, jei reikia ir cheminiai preparatai, tačiau jų kiekis, dažnumas ir laikas griežtai ribojami. Dėl specialių ūkininkavimo ir gamybos būdų produktai natūralūs, švieži ir sveiki.

Oper. Vaidas Čižauskas, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt


NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


230

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/

testKitokia

mobili laboratorija

pasaru-tyrimo-baneris

integruota augalu apsauga

nuotoliniai mokymai

PARAMA MISKAMS IVEISTI

zemes ukis

Ukininko-patarejas

miskininkystes-baneris

LAS

MU-230x230

IVYKUSIU MOKYMU MEDZIAGA_1

es paramos

artoju-baneris

manto-baneris

 

baneris

BANERIS-MODERNIZAVIMO-MAZIUKAS

kitoks

baneris

LMGAGA-230x

baneris_1

mokymu misku baneris

ikmis

egeba

 

METU UKIS_1


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos