VIDEONAUJIENOS > APSKAITA IR MOKESČIAI

APSKAITA IR MOKESČIAI
Ką turėtų žinoti ūkininkai, patys deklaruojantys pajamas?
2017-04-10

Pasibaigus mokestiniam laikotarpiui, iki kitų metų, einančių po mokestinio laikotarpio, gegužės 1 dienos, metinę pajamų deklaracijos GPM308 formą privalo pateikti žemės ūkio veiklą vykdantys gyventojai:

1. Ne PVM mokėtojai, kurių pajamos iš žemės ūkio veiklos, gautos iš gyventojų ar šaltinio užsienio valstybėje per mokestinį laikotarpį viršijo 3000 eurų.

2. PVM mokėtojai. PVM mokėtojais įsiregistravę žemės ūkio veiklą vykdantys gyventojai, nepriklausomai nuo iš žemės ūkio veiklos gautų pajamų sumos dydžio, turi deklaruoti gautas žemės ūkio veiklos pajamas be PVM.

Deklaruoti pajamas privalo ne tik ūkininkai, įregistravę ūkį Ūkininkų ūkio registre, bet ir žemės ūkio veikloje bendrai dalyvaujantys (ūkininkas, jo sutuoktinis (-ė), ūkininko partneris (-iai)) gyventojai, kurie uždirbtų pajamų iš žemės ūkio veiklos pasiskirstymą turi aptarti jungtinės veiklos (partnerystės) ar kitoje sutartyje / susitarime. Tokiu būdu, kiekvienas partneris gautas pajamas (pajamų dalį) bei joms tenkančią išlaidų dalį atskirai privalo apskaičiuoti ir deklaruoti kalendoriniams metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 1 d., mokesčių administratoriui pateikdamas gyventojų pajamų mokesčio deklaraciją.

Daugiau patarimų ūkininkams, patiems deklaruojantiems pajamas, išgirsite reportaže. Konsultuoja LŽŪKT Jonavos r. biuro ekonomikos konsultantė Asta Gaižauskienė.

© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius, 2017 m. balandis

PVM mokėtojų dėmesiui – pokyčiai ūkio apskaitoje!
2017-01-01

Prieš 3 mėnesius startavo išmanioji mokesčių administravimo sistema – i.MAS,  kuria siekiama perkelti apskaitos duomenis į elektroninę erdvę, užtikrinti sąžiningą verslo konkurenciją, didinti mokesčių mokėtojų pajamų apskaitymą ir mokesčių surinkimą. Ką svarbu žinoti visiems PVM mokėtojams? Apie tai – reportaže.

Neatidėliokite paskutinei dienai! Kviečiame visus PVM mokėtojus, tarp jų ir labai mažas, mažas ir vidutines įmones, asociacijas kreiptis į Konsultavimo tarnybos ūkio apskaitos ir ekonomikos konsultantus dėl apskaitos tvarkymo paslaugos. Jums pasiruošę padėti akredituoti konsultantai, dirbantys visų šalies rajonų centruose įsikūrusiuose Konsultavimo tarnybos biuruose. Laukiame Jūsų!

Oper. Egidijus Vilkevičius, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt

Verslo sėkmė – tvarkinga apskaita
2014-01-10

Dažnai sakoma, kad sėkmingo ūkio garantas – tvarkingai vedama apskaita. Ūkio apskaitą būtina tvarkyti žemdirbiams, ketinantiems ir besinaudojantiems Europos Sąjungos ar nacionaline parama, norintiems gauti banko paskolą ir kt. Tai žinodami ūkininkai samdosi buhalterius arba kreipiasi į Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos ūkio apskaitos konsultantus, kurie šioje sityje dirba daugiau nei 20 metų. Konsultavimo tarnyba žengia inovatyvių IT sprendimų žemės ūkiui keliu – per pastaruosius metus ūkininkams sukurtos ir pristatytos 3 kompiuterinės programos „e-GEBA“ dalys (Augalininkystės, Gyvulininkystės, Ekonomikos), o šiais metais ir ketvirtoji – Buhalterijos dalis. „e-GEBA“ Buhalterija – unikali buhalterinės apskaitos ir finansų valdymo programa – lengvai valdoma, patogus ūkinės veiklos duomenų įvedimas, greitas jų apdorojimas bei sisteminimas. Galimybė duomenis filtruoti, grupuoti, analizuoti, programos dėka galima rengti reikiamas finansines ataskaitas.

Oper. V. Juška, red. E. Mankutė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt

Apskaita – sėkmingo verslo pamatas
2011-12-16

Ūkio veiklos buhalterinę apskaitą privalo tvarkyti visi ūkį įregistravę gyventojai ir gaunantys ar pretenduojantys gauti paramą iš valstybės ar Europos Sąjungos fondų. Esant dideliam gyvulių ar žemės ūkio produkcijos judėjimui ūkyje, nuolat keičiantis buhalterinės apskaitos reikalavimams, ūkininkai dažnai ieško specialistų pagalbos, tačiau visuomet pravartu pačiam žinoti Lietuvos mokesčių politiką. Siekdama stiprinti žemdirbių ir kitų žemės ūkio subjektų gebėjimus tvarkyti ūkinės veiklos buhalterinę apskaitą, Konsultavimo tarnyba drauge su partneriais vykdo Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Ūkinės veiklos buhalterinės apskaitos kompetencijų ugdymas“.

Oper. Vaidas Čižauskas, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt

ŪADT kūrimas ir įgyvendinimas 2010 metais
2010-12-31

Kiekviena Europos Sąjungos valstybė privalo teikti duomenis į Ūkių apskaitos duomenų tinklą, kuriame kasmet kaupiama 80 tūkst. respondentinių ūkių duomenys. Jie atspindinti prekinę produkciją gaminančių ūkių veiklą ir naudojama bendrajai Europos Sąjungos žemės ūkio politikai įgyvendinti. Už šios informacijos surinkimą ir sisteminimą Lietuvoje atsakingi Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba.

Oper. Vaidas Čižauskas, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt


NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


230

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/

testKitokia

mobili laboratorija

pasaru-tyrimo-baneris

integruota augalu apsauga

nuotoliniai mokymai

PARAMA MISKAMS IVEISTI

zemes ukis

Ukininko-patarejas

miskininkystes-baneris

LAS

MU-230x230

IVYKUSIU MOKYMU MEDZIAGA_1

es paramos

artoju-baneris

METU UKIS_1

manto-baneris

baneris

BANERIS-MODERNIZAVIMO-MAZIUKAS

kitoks

baneris

LMGAGA-230x

baneris_1

 

mokymu misku baneris

ikmis

egeba

 


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos