VIDEONAUJIENOS > PARAMA IR VERSLAS > Agrovizija 2017 – inovacijų forumas

Agrovizija 2017 – inovacijų forumas
2017-06-28


Prieš 11-ika metų gimusi žemės ūkio technologijų paroda „Agrovizija“ žemdirbius, mokslininkus, žemės ūkio specialistus ir agroverslo atstovus birželio 28–30 dienomis vėl sukvietė į būrį. Po atviru dangumi daugiau kaip 35 hektarų plote išsidriekusi parodos ekspozicija – vienas inovatyviausių renginių, skirtų agroverslui ir jo plėtrą skatinančiam mokslui, nes, mažėjant galimybėms didinti dirbamos žemės plotus, būtina intensyvinti žemės ūkio gamybą įdiegiant naujausias technologijas.

Būtent čia lankytojai gali susipažinti su perspektyviausiomis mūsų klimatinėmis sąlygomis auginamomis augalų veislėmis, iš arti „pačiupinėti“ augalų apsaugos produktų bei trąšų veiksmingumo bandymų rezultatus, įvertinti ekonomiškas ir naujausius standartus atitinkančias žemės ūkio mašinų technines galimybes, pasikonsultuoti su specialistais dėl Europos Sąjungos paramos programų įgyvendinimo, pašarų ruošimo, tyrimo ir šėrimo raciono sudarymo klausimais, įsitikinti dirvožemio tyrimų svarba ir nauda.

Lietuvos agrarinių ir miškininkystės mokslų centro Žemdirbystės instituto mokslininkai šiemet įrengė rekordiškai daug bandymų laukelių – net 700. Pirmą kartą parodos laukuose yra auginami lęšiai, lubinai ir pluoštinės kanapės. Taip pat demonstruojamos žieminių ir vasarinių kviečių, rapsų, miežių, avižų, rugių, cukrinių runkelių, bulvių, kukurūzų, žirnių, pupų, daugiamečių žolių veislės ir juos auginat naudoti nauji ir jau išbandyti kokybiški augalų apsaugos produktai bei trąšos.

Pirmą kartą parodos lankytojai gali stebėti sėjamųjų šou bei tradicinį reginį – purkštuvų varžytuves.

Itin gausi šviečiamoji programa: vysta seminarai aktualiais augalų apsaugos, klimato kaitos, dirvožemio derlingumo palaikymo ir kitais aktualiais klausimais.

Pasak organizatorių, inovacijų atsiradimą parodoje skatina pačių įmonių-dalyvių suinteresuotumas bei žemdirbių noras sužinoti daugiau. Dvigubai išaugusi paroda ir dalyvių iniciatyva bei neišsemiamos jų idėjos suteikia renginiui išskirtinumo, atspindint pagrindinę idėją – pristatyti naujausias technologijas perspektyviam ir konkurencingam Lietuvos žemės ūkiui.

Oper. Egidijus Vilkevičius, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2017 m. birželisNAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


230

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/

testKitokia

mobili laboratorija

pasaru-tyrimo-baneris

integruota augalu apsauga

nuotoliniai mokymai

zemes ukis

Ukininko-patarejas

miskininkystes-baneris

LAS

MU-230x230

IVYKUSIU MOKYMU MEDZIAGA_1

es paramos

artoju-baneris

manto-baneris

 

baneris

kitoks

LMGAGA-230x

baneris_1

mokymu misku baneris

ikmis

egeba

 

PARAMA MISKAMS IVEISTI

BANERIS-MODERNIZAVIMO-MAZIUKAS

baneris

METU UKIS_1


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos