STRAIPSNIAI > MIŠKININKYSTĖ > Paramą jaunuolynų ugdymui bus galima gauti du kartus

Paramą jaunuolynų ugdymui bus galima gauti du kartus

LŽŪKT informacijaLR žemės ūkio ministerija


2017-09-04

 

Europos Komisija pritarė Lietuvos žemės ūkio ministerijos pasiūlytiems Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos pakeitimams, susijusiems su paramos miškams priemonėmis.

Patikslinus priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos srities „Miško veisimas“ tinkamų finansuoti išlaidų nuostatas, nuo šiol bus remiamas tik tokių greitai augančių medžių įveisimas, kurių rotacijos terminas yra nuo 15 iki 20 metų. Anksčiau paramą buvo galima gauti medžių, kurių rotacijos terminas nuo 8 iki 20 metų,  įveisimui.

Patikslintos ir tos pačios priemonės veiklos srities „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“ tinkamumo finansuoti sąlygos, susijusios su jaunuolynų ugdymo išlaidomis. Dabar jaunuolynų ugdymas tame pačiame plote galės būti remiamas du kartus (anksčiau buvo remiamas tik vieną kartą) per visą programos įgyvendinimo laikotarpį.

Panaikintas viešosios paramos sumos ribojimas vienam projektui pagal veiklos sritį „Investicijos į miškininkystės technologijas“ programiniu lygmeniu – dabar paramos suma projektui bus nustatoma įgyvendinimo taisyklėse.

Papildžius priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Parama miškų infrastruktūrai gerinti“ tinkamumo finansuoti sąlygas ir tinkamas finansuoti išlaidas, atsirado galimybė pagal šią veiklos sritį finansuoti kelių įrengimą ne tik miško žemėje. Tačiau miško savininkai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad įrengiant ar rekonstruojant miško kelią, vidaus kelio ir kitų su juo susijusių įrenginių įrengimas ar rekonstrukcija ne miško žemėje galės sudaryti ne daugiau kaip 25 proc. kitų tinkamų finansuoti projekto išlaidų vertės. Be to, kelias ne miško žemėje turės ribotis su remiamu miško keliu.

Dėl ES paramos taisyklių, paraiškos pildymo ir kitų su ES parama susijusių klausimų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurus arba į Miškininkystės paslaugų grupės specialistus.

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.


 VIDEONAUJIENOS

Nuotoliniai mokymai: mokesčiai už parduotą medieną ir nenukirstą mišką
Miško savininkų nuotoliniai mokymai: miško sanitarinė ir priešgaisrinė apsauga

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


230

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/

testKitokia

mobili laboratorija

pasaru-tyrimo-baneris

integruota augalu apsauga

nuotoliniai mokymai

zemes ukis

Ukininko-patarejas

LAS

MU-230x230

es paramos

artoju-baneris

METU UKIS_1

 

baneris

BANERIS-MODERNIZAVIMO-MAZIUKAS

kitoks

baneris

LMGAGA-230x

baneris_1

mokymu misku baneris

ikmis

egeba

 

miskininkystes-baneris

IVYKUSIU MOKYMU MEDZIAGA_1

manto-baneris

PARAMA MISKAMS IVEISTI


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos