STRAIPSNIAI > VERTA ŽINOTI > Projekto esmė – žemės ūkio ir aplinkosaugos sričių žinių tobulinimas

Projekto esmė – žemės ūkio ir aplinkosaugos sričių žinių tobulinimas

LŽŪKT informacija


2017-06-05

 

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba įgyvendina ES finansuojamą projektą „Profesinės kvalifikacijos tobulinimas žemės ūkio ir aplinkosaugos srityse“. Jo darbai pradėti šiais metais, o užbaigti planuojama 2019 m. pradžioje. Įgyvendinant projektą, visoje Lietuvoje dvejus metus ūkininkams bus organizuojami 176 mokymai pagal 12 mokymo programų.

Lietuvos žemės ūkis itin priklausomas nuo pasaulinių žemės ūkio reikmių ir tendencijų. Daug žemdirbių užaugintos produkcijos ir pagamintų maisto produktų parduodama bendroje Europos ir pasaulio rinkoje. Norint, kad produkcija būtų konkurencinga, atitiktų jai keliamus reikalavimus, reikia dar sparčiau diegti pažangias auginimo technologijas, taikyti naujausius ūkio vadybos metodus ir siekti aukštesnių gamybos bei ekonominės pažangos rodiklių.

Vienas iš pažangios gamybos vystymosi principų – tausus išteklių naudojimas, aplinkos saugojimas ir klimato kaitos mažinimas. Šiai darnai užtikrinti būtinos kompetencijos.

Žemės ūkis gali prisidėti prie klimato kaitos, aplinkosaugos problemų sprendimo, tačiau šiuo metu kaip tik trūksta specifinių žinių, kaip naujos technologijos gali būti naudojamos ūkyje, kaip vykdyti ūkio veiklą tausiai ir protingai naudojant žemės išteklius.

Ūkininkai galės mokytis pagal 12 programų

Projekto metu numatoma mokyti ūkininkus ir kaimo vietovių gyventojus, kaip teisės aktų valdymo reikalavimų laikymasis, tinkamai parinktos technologijos, žemės tausojimas, protingas tręšimas, aplinkosauga, darbų saugos standartų laikymasis, ūkio veiklos planavimas gali padėti plėtoti ūkininkų veiklą, protingai organizuojant darbus ir pasitelkiant šiuolaikines technologijas.

Projektui įgyvendinti pasirinkta 12 mokymo programų, tarp jų ir 4 privalomos jauniesiems ūkininkams.

Įgyvendinant projektą, tikslinei grupei bus perteikiamos žinios ir informacija apie inovacijų diegimą žemės ūkyje ir kaimo vietovėse. „Mokymus organizuosime visuose regionuose, tai yra 10 apskričių, 49 rajonuose. Siekdami didinti žemės ūkio veiklos sričių gyvybingumą ir konkurencingumą, skatinsime nebijoti diegti inovacines technologijas ūkiuose. Akcentuosime, koks svarbus mokymasis visą gyvenimą – tai visa mokymosi veikla, vykstanti bet kuriuo amžiaus tarpsniu siekiant tobulinti asmenines, pilietines, socialines ir profesines kompetencijas. Juk dinamiškoje žemės ūkio aplinkoje tik nuolat besimokantys ir siekiantys žinių gebės taupiai, pelningai ūkininkauti, saugodami aplinką ir sėkmingai diegdami inovacijas“,– teigė projekto vadovė, LŽŪKT Mokymo paslaugų grupės vadovė Ingrida Babenskienė.

Web-pav-naujo

Įgyvendinimo laikotarpiu projektą administruoja VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistai. Projektui vadovauja Mokymo paslaugų grupės vadovė Ingrida Babenskienė, jo finansininkė yra buhalterė-kasininkė Snieguolė Latakienė, projekto koordinatorė – Mokymo paslaugų grupės vyresnioji specialistė Renata Stašinskienė.

Informaciją teikia VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, Stoties g. 5, Akademija, Kėdainių r., tel. (8 347) 44 020, el. p. ingrida.babenskiene@lzukt.lt. Apie mokymus skelbiama svetainėje www.lzukt.lt ir  portale www.agroakademija.lt

Parengta pagal projekto medžiagą

Du-logo400

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


230

testKitokia

mobili laboratorija

zemes ukis

IVYKUSIU MOKYMU MEDZIAGA_1

es paramos

artoju-baneris

METU UKIS_1

manto-baneris

 

baneris

BANERIS-MODERNIZAVIMO-MAZIUKAS

kitoks

baneris

LMGAGA-230x

mokymu misku baneris

ikmis

egeba

 

PARAMA MISKAMS IVEISTI

baneris_1

integruota augalu apsauga

pasaru-tyrimo-baneris

miskininkystes-baneris

nuotoliniai mokymai

MU-230x230

LAS

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos