STRAIPSNIAI > APSKAITA IR MOKESČIAI > PVM tikslinimas dėl privačių poreikių tenkinimo

PVM tikslinimas dėl privačių poreikių tenkinimo

Zita Sinickienė
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Ūkio apskaitos skyriaus vadovė


2011-04-06

 

Ūkininkas, asmeninėms reikmėms vartodamas savos gamybos produkciją, privalo išsirašyti PVM sąskaitą faktūrą įkainodamas suvartotą produkciją sąlygine kaina. Metų pabaigoje, paskaičiavus produkcijos savikainą, susidaro kainų skirtumas, vadinasi, tam skirtumui reikia išsirašyti debetinę arba kreditinę PVM sąskaitą faktūrą ir patikslinti PVM.

Prekių tiekimu už atlygį laikomas prekių (kurių pirkimo (importo) PVM arba tokioms prekėms pasigaminti sunaudotų prekių (paslaugų)  pirkimo PVM buvo įtrauktas į atskaitą) suvartojimas  PVM mokėtojo  privatiems poreikiams tenkinti, t. y. PVM mokėtojas turi apskaičiuoti nustatyto dydžio šių prekių pardavimo PVM.

Kaip nustatyta PVM įstatymo 15 straipsnyje, PVM mokėtojo privatiems poreikiams tenkinti suvartotų  prekių apmokestinamoji vertė  yra: įsigytų prekių – jų pirkimo kaina (išskyrus PVM), savos gamybos prekių – pasigaminimo savikaina (išskyrus PVM).

Prekių suvartojimo PVM mokėtojo privatiems poreikiams tenkinti atvejams  įforminti  naudojama  PVM sąskaita faktūra, kurioje  privalo būti nurodyta „Prekių suvartojimas privatiems poreikiams tenkinti“. Ji surašoma ne vėliau kaip iki PVM mokestinio laikotarpio PVM deklaracijos pateikimo. Kitaip tariant, kada prekes suvartoja, tada ir išsirašo PVM sąskaitą faktūrą.

Taigi, savos gamybos žemės ūkio produkcijai iš karto turi būti paskaičiuota pasigaminimo savikaina. Jei mokestinis laikotarpis mėnuo, tai kiekvieną mėnesį paskaičiuojamas ir sumokamas PVM.

Tačiau, vykdant žemės ūkio gamybą, žemės ūkio produkcijos pasigaminimo savikaina yra paskaičiuojama metų pabaigoje. Tokiu atveju metų gale galima išsirašyti vieną kreditinę PVM sąskaitą faktūrą ir patikslinti PVM. Tik reikia atsiminti, kad per mažai sumokėjus už tam tikrą laikotarpį (mėnesį ar pusmetį), reikės grįžti atgal ir patikslinti teiktas PVM deklaracijas. Atitinkamai gali atsirasti delspinigių.  Jeigu buvo sumokėta per daug, permoką bus galima susigrąžinti.

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.


 VIDEONAUJIENOS

Ką turėtų žinoti ūkininkai, patys deklaruojantys pajamas?
PVM mokėtojų dėmesiui – pokyčiai ūkio apskaitoje!

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


230

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/

testKitokia

mobili laboratorija

pasaru-tyrimo-baneris

integruota augalu apsauga

nuotoliniai mokymai

PARAMA MISKAMS IVEISTI

zemes ukis

Ukininko-patarejas

miskininkystes-baneris

LAS

MU-230x230

IVYKUSIU MOKYMU MEDZIAGA_1

es paramos

artoju-baneris

METU UKIS_1

manto-baneris

baneris

BANERIS-MODERNIZAVIMO-MAZIUKAS

kitoks

baneris

LMGAGA-230x

baneris_1

 

mokymu misku baneris

ikmis

egeba

 


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos