STRAIPSNIAI > APSKAITA IR MOKESČIAI > Gyventojų pajamų mokesčio lengvata besimokantiems ir studijuojantiems asmenims

Gyventojų pajamų mokesčio lengvata besimokantiems ir studijuojantiems asmenims

Žydrūnė Stočkienė
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Vilkaviškio r. biuro ūkio apskaitos konsultantė


2015-10-26

 

Deklaruojant pajamas už 2015 m. ir vėlesnius, Lietuvos Respublikos gyventojas gali pasinaudoti mokesčių lengvata ir susigrąžinti už studijas sumokėtas įmokas. Šia lengvata galės pasinaudoti studentas. Jeigu jis nedirbo ar jo uždirbtos pajamos buvo per mažos, lengvata galės pasinaudoti studento tėvai, globėjai arba sutuoktinis.

Šia gyventojų pajamų mokesčio lengvata gali pasinaudoti gyventojas, kuris per tą mokestinį laikotarpį turi nuolatinę gyvenamąją vietą arba daugiau laiko praleidžia Lietuvoje negu užsienyje. Susigrąžinti dalį pajamų mokesčio galės tik tie studentai, kurie baigę studijas įgis pirmąjį aukštąjį išsimokslinimą. Pirmas aukštasis mokslas, t. y. pirmas bakalauro, pirmas magistro, pirmas mokslo doktorantūros išsimokslinimas, pirma kita įgyta kvalifikacija (meno aspirantūros studijos, profesinio bakalauro).

Gyventojas, kuris per kalendorinius metus gavo tik neapmokestinamas pajamas arba pajamas dirbant pagal verslo liudijimą, arba pajamas, kurios apmokestinamos tik 5 proc. pajamų mokesčio tarifu, lengvata pasinaudoti negali.

Būtina pateikti deklaraciją su priedu

Norėdamas pasinaudoti lengvata, gyventojas privalo pateikti Metinę gyventojų pajamų deklaracijos formą su priedu GPM 308L „Gyventojų apmokestinamas pajamas mažinančios išlaidos“. L1 laukelyje įrašome kodą 2, jei už studijas buvo mokama savo lėšomis, arba 5, jei už studijas buvo paimta paskola, kuri buvo grąžinta kredito įstaigai. L3 laukelyje įrašomas kodas to asmens, už kurį buvo sumokėtos įmokos už studijas. L3 laukelio pildyti nereikia, jei įmokas už mokslą sumoka pats studijuojantysis. Metinę pajamų deklaraciją už 2015 m. reikia pateikti iki 2016 m. gegužės 1 dienos.

Pavyzdžiui, motina už pirmas dukters bakalauro studijas universitete sumokėjo 2000 Eur. Įmokos buvo sumokėtos per du kartus, t. y. 2015 m. kovą sumokėta pirmoji įmoka ir 2015 m. spalį – antroji. Motina, pateikusi Metinę pajamų deklaraciją GPM308 su priedu L, galės atimti dukters sumokėtas įmokas už studijas iš savo metinių pajamų, neviršijančių 25 proc. jos apmokestinamųjų pajamų.

Keičiasi pranešimų „Sodrai“ apie darbuotojų nedarbingumą pateikimo tvarka

Nuo 2015 m. spalio 2 d. keitėsi pranešimų apie darbuotojų nedarbingumą teikimo tvarka. Anksčiau darbuotojų nedarbingumo pažymėjimus (NP-SD) reikėdavo užpildyti per 10 darbo dienų, kai tik darbuotojas kreipiasi į įmonę. Dabar, jeigu darbuotojo nedarbingumas trunka iki 14 d., nedarbingumo pranešimą „Sodrai“ reikės pateikti pasibaigus nedarbingumui per 5 darbo dienas. Jeigu nedarbingumo laikotarpis ilgesnis, pranešimas (NP-SD) turi būti teikiamas už kiekvieną 14 dienų laikotarpį. Darbdavys už savo darbuotojo pirmas 2 nedarbingumo dienas prašymą „Sodrai“ privalės pateikti per 5 darbo dienas pasibaigus nedarbingumui.

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.


 VIDEONAUJIENOS

Ką turėtų žinoti ūkininkai, patys deklaruojantys pajamas?
PVM mokėtojų dėmesiui – pokyčiai ūkio apskaitoje!

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


230

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/

testKitokia

mobili laboratorija

pasaru-tyrimo-baneris

integruota augalu apsauga

nuotoliniai mokymai

PARAMA MISKAMS IVEISTI

zemes ukis

Ukininko-patarejas

miskininkystes-baneris

LAS

MU-230x230

IVYKUSIU MOKYMU MEDZIAGA_1

es paramos

artoju-baneris

METU UKIS_1

manto-baneris

baneris

BANERIS-MODERNIZAVIMO-MAZIUKAS

kitoks

baneris

LMGAGA-230x

baneris_1

 

mokymu misku baneris

ikmis

egeba

 


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos