STRAIPSNIAI > APSKAITA IR MOKESČIAI > PVM mokestinis laikotarpis, įsigyjant prekių iš ES

PVM mokestinis laikotarpis, įsigyjant prekių iš ES

LŽŪKT informacija


2011-10-11

 

Pagal Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo Nr. IX-75 84 straipsnio 4 dalį numatyta, kad fizinio asmens PVM mokėtojo mokestinis laikotarpis yra kalendorinis pusmetis, jeigu fizinis asmuo nesikreipia į vietos mokesčių administratorių su prašymu mokestiniu laikotarpiu laikyti kalendorinį mėnesį. Tačiau, vadovaujantis PVM įstatymo 84 straipsnio 7 dalimi, ši nuostata netaikoma PVM mokėtojams, kurie įsigyja prekių iš kitų ES valstybių narių.

Tai reiškia, kad PVM mokėtojai, kurių mokestinis laikotarpis yra kalendorinis pusmetis ir kurie per  šį laikotarpį įsigyja prekių iš kitų ES šalių, privalo mokestiniu laikotarpiu laikyti kalendorinį mėnesį (ne kalendorinį pusmetį). Tokie PVM mokėtojai turi pateikti ne tik to mėnesio, kurį įsigijo prekių iš kitų ES narių, PVM deklaracijas, bet ir visų kalendorinių, pusmečio, mėnesių deklaracijas.

Mokesčių administravimo įstatymo 100 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad mokesčių mokėtojas gali būti atleidžiamas nuo apskaičiuotų delspinigių ar jų dalies, jeigu:

  • yra šio įstatymo 141 straipsnio 1 dalyje nustatytas pagrindas, t. y.  jei mokesčių mokėtojas įrodo, kad nekaltas dėl padaryto pažeidimo arba jei mokesčio įstatymas pažeistas dėl aplinkybių, kurios nepriklausė nuo mokesčių mokėtojo valios ir kurių jis nenumatė ir negalėjo numatyti; 
  • kitais atvejais, kai delspinigius išieškoti netikslinga ekonominiu ar socialiniu požiūriu (113 str. 1 dalies 3 punktas).

Taigi pagal pateiktą pavyzdį mokesčių mokėtojas nekaltas, kad mokesčių nesumokėjo laiku, todėl galima atleisti jį nuo priskaičiuotų delspinigių pagal Mokesčių administravimo įstatymo 100 str. 1 dalį ir 141 str. 1 dalį. Reikėtų žinoti, kad tokiu atveju PVM mokėtojas vietos mokesčių administratoriui turi pateikti laisvos formos prašymą atleisti jį nuo priskaičiuotų delspinigių.

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.


 VIDEONAUJIENOS

Ką turėtų žinoti ūkininkai, patys deklaruojantys pajamas?
PVM mokėtojų dėmesiui – pokyčiai ūkio apskaitoje!

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


230

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/

testKitokia

mobili laboratorija

pasaru-tyrimo-baneris

integruota augalu apsauga

nuotoliniai mokymai

PARAMA MISKAMS IVEISTI

zemes ukis

Ukininko-patarejas

miskininkystes-baneris

LAS

MU-230x230

IVYKUSIU MOKYMU MEDZIAGA_1

es paramos

artoju-baneris

METU UKIS_1

manto-baneris

baneris

BANERIS-MODERNIZAVIMO-MAZIUKAS

kitoks

baneris

LMGAGA-230x

baneris_1

 

mokymu misku baneris

ikmis

egeba

 


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos