STRAIPSNIAI > MIŠKININKYSTĖ > Kalėdų eglutė – ir puošmena, ir rūpestis

Kalėdų eglutė – ir puošmena, ir rūpestis

LŽŪKT informacija


2016-12-16

 

Netrukus daugelio namuose pakvips žaliuojančiu mišku – tai Kalėdos. Vis dažniau kalėdiniais žaisliukais puošiamos ne tik eglės, bet ir nedidelės pušys, kėniai, kadagiai ar kitokie žaliuojantys medeliai. Mėgstamos ir puokštės, pagamintos iš šių medžių šakų. Populiarėja tradicija, kai šeimos važiuoja į medelynus, kuriuose leidžiama patiems išsirinkti ir nusikirsti eglutę.

Eglutę įsigyti nesudėtinga, o šakos dažnai net dovanojamos. Tačiau privačių miškų savininkai turėtų atkreipti dėmesį, kad šventinę nuotaiką jiems gali sugadinti nepaisantys įstatymų ir norintys apsukriais pasirodyti gyventojai, kurie tiesiog važiuoja į miškus ir be leidimų kerta kalėdines puošmenas. Valstybinių miškų ir policijos pareigūnai kasmet organizuoja nelegalių eglučių kirtėjų „medžiokles“, tačiau apsaugoti visas miško valdas sudėtinga, todėl tuo pasirūpinti turėtų patys miško savininkai.

Ne kiekviena eglutė tampa namų puošmena: gležnų ir retų šakelių medeliai su netaisyklingomis lajomis atrodo ne itin patraukliai. Mūsų akį džiugina tik pavieniui ir ne po senais medžiais augusi, todėl proporcingą šakų vainiką ir tankius spyglius galėjusi išauginti miško eglutė. Tokią skarotąją nukirsti, nepadarant žalos ateities miškui, nėra lengva. Nerekomenduojama eglutes kirsti miško želdinių plotuose, reikėtų jų ieškoti proskynose, palei griovius, po elektros perdavimo linijomis.

Žinoma, daug paprasčiau eglutę nusikirsti specialiai įrengtoje plantacijoje. Dažniausiai būtent tokiose vietose išaugintus medelius pardavinėja prekeiviai. Todėl nusipirkę eglutę iš sąžiningo augintojo, galite būti ramūs, kad žaliaskarė ne tik papuoš namus, bet ją nukertant nebuvo padaryta žalos gamtai.
Nusipirkę eglutę, nepamirškite paimti pirkimo kvito, kad kontroliuojančių pareigūnų nebūtumėte apkaltinti neteisėtai nukirtus eglę. Privataus miško savininkas savo valdoje gali išsikirsti vieną ar kelias eglutes savo reikmėms ir be specialaus leidimo – tereikia turėti nuosavybės teisę įrodančius dokumentus ir, jei reikia, parodyti pareigūnams, kur eglutės kirstos. Tačiau kertant ne vieną eglutę, taip pat ketinant jas parduoti, dokumentų reikia daugiau.

Lai mišku kvepiantys spygliuočiai atneša į jūsų namus šilumą ir jaukumą.

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.


 VIDEONAUJIENOS

Nuotoliniai mokymai: mokesčiai už parduotą medieną ir nenukirstą mišką
Miško savininkų nuotoliniai mokymai: miško sanitarinė ir priešgaisrinė apsauga

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


230

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/

testKitokia

mobili laboratorija

pasaru-tyrimo-baneris

integruota augalu apsauga

nuotoliniai mokymai

zemes ukis

Ukininko-patarejas

LAS

MU-230x230

es paramos

artoju-baneris

METU UKIS_1

 

baneris

BANERIS-MODERNIZAVIMO-MAZIUKAS

kitoks

baneris

LMGAGA-230x

baneris_1

mokymu misku baneris

ikmis

egeba

 

miskininkystes-baneris

IVYKUSIU MOKYMU MEDZIAGA_1

manto-baneris

PARAMA MISKAMS IVEISTI


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos