STRAIPSNIAI > MIŠKININKYSTĖ > Miško savininkų internetiniai nuotoliniai mokymai ir seminarai

Miško savininkų internetiniai nuotoliniai mokymai ir seminarai

LŽŪKT informacija


2016-12-22

 

Atsižvelgiant į tai, kad šiandien miško savininkams reikia nemažai žinoti apie miškininkystę, jos teisinį reglamentavimą ir praktines aktualijas, kad jie galėtų tinkamai vykdyti miško ūkio darbus, pasinaudoti Europos Sąjungos parama, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija inicijavo nemokamą projektą „Miško savininkų internetiniai nuotoliniai mokymai / seminarai“.

Planuojama rengti 10 mokymų. Norint juose dalyvauti, reikia labai nedaug – kompiuterio ir interneto. Nuotoliniai nemokami mokymai miško savininkams Lietuvoje rengiami pirmą kartą. Tai unikali galimybė neišvykus iš namų gauti atsakymus į rūpimus miškininkystės klausimus iš šios srities profesionalų. Mokymų tikslas – nuotoliniu būdu mokyti privačių miškų savininkus apie miškininkystę, jos teisinį reglamentavimą ir praktines aktualijas, suteikti būtiniausių žinių apie pagrindinius miškų ūkio darbus, Europos Sąjungos paramą, atsakyti į privačių miško savininkų pateikiamus klausimus. Projektą vykdo Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija kartu su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba.

Pirmieji nuotoliniai mokymai „Pagrindiniai miško kirtimai“ vyko spalio 12 d. Užsiregistravę dalyviai galėjo sužinoti miško kirtimų klasifikavimą, pagrindines miško kirtimų sąvokas, kirtimo amžiaus apribojimus pagal miškų grupes. Kiekvienas pagrindinių miško kirtimų atvejis buvo detaliai išnagrinėtas, pateiktas jo aprašymas, kada galima jį vykdyti ir kaip jis taikomas. Kiekvienas kirtimo būdas taikomas atsižvelgiant į tam tikrus aspektus, tokius kaip miško funkcinė paskirtis, medyno tipas, savininko tikslas ar taikomi apribojimai. Buvo kalbėta apie kirtimo amžius atskiroms medžių rūšims, skirtingose miškų grupėse ir jų apribojimus. Aptarti plynųjų kirtimų taikymo apribojimai, biržių kryptys ir pločiai, šliejimo laikas.

Seminare buvo pateiktos skaidrės ir vaizdinė informacija. Dalyviai ne tik galėjo skaityti jiems rodomą medžiagą, bet ir klausytis bei matyti Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytoją Evaldą Survilą. Seminaro pabaigoje kiekvienas dalyvis galėjo užduoti klausimus dėstytojui, padiskutuoti.

Šis seminaras buvo ypač naudingas miško savininkams, turintiems jau brandos amžių pasiekusį mišką, mat jie sužinojo, kokią pagrindinių kirtimų rūšį jie gali taikyti savo miškuose.

Laukiame kiekvieno iš Jūsų kituose mokymuose. Artimiausių mokymų sąrašą rasite užsiregistravę internetinėje svetainėje www.ikmis.lt

Mokymų „Pagrindiniai miško kirtimai“ medžiagą galite peržiūrėti čia

Mokymų „Pagrindiniai miško kirtimai“ vaizdo informaciją galite pasižiūrėti čia

Antrą kartą norinčius pasiklausyti apie miškininkystę specialistai kvietė į spalio 31 d. vykusį seminarą ,,Miško ugdymo kirtimai‘‘. Mokymus vedė Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytojas doc. Andrius Kuliešis.

Žinoma, kad norint užauginti tvarų ir produktyvų medyną, reikia su juo dirbti. Laiku padaryti ugdomieji kirtimai vėlesniame amžiuje gali leisti pasiekti žymiai didesni produktyvumą nei tie medynai, kurie nebuvo ugdomi tam tikru metu. Miško savininkai, dalyvavę mokymuose susipažino su ugdomųjų kirtimų rūšimis, kada juos tikslinga vykdyti ir kaip tai teisingai padaryti. Besidomintys sužinojo ugdymo kirtimų intensyvumą, tam tikrų medžių rūšių ugdymo principus. Išklausę šią paskaitą, miško savininkai jau sužinojo pagrindinius etapus, kuriais gali vadovautis dirbdami miške. Laikydamiesi  specialistų rekomendacijų ugdydami medynus, savininkai turi galimybę „susidraugauti“ su savo mišku ir ateityje pasiekti norimų rezultatų, nes, kaip žinome, gamta pati save reguliuoja, tad nukrypus nuo natūralių veiksnių, kurie yra priimtini, nepasieksime norimo tikslo.

Seminare buvo pateiktos skaidrės ir vaizdinė informacija. Seminaro pabaigoje kiekvienas dalyvis, galėjo užduoti klausimus dėstytojui, padiskutuoti. Šis seminaras buvo aktualus ypač tiems klausytojams, kurie savo miške turi jaunų medynų arba tik planuoja įsigyti ar įveisti, bei tiems, kurių miške auga brandos nepasiekę medynai. Laukiame kiekvieno iš Jūsų kituose mokymuose. Artimiausių mokymų sąrašą rasite užsiregistravę internetinėje svetainėje www.ikmis.lt

Mokymų ,,Miško ugdymo kirtimai“ medžiagą galite peržiūrėti čia

Mokymų ,,Miško ugdymo kirtimai“ vaizdo informaciją galite pasižiūrėti čia.

Trečiajame seminare „Miškotvarkos projektai“, vykusiame lapkričio 18 d., dalyviai sužinojo, kas yra miškotvarkos projektas, kam ir kodėl jis reikalingas (miškotvarkos projekto nereikia, kai miško valda yra iki 3 ha arba kai medyne vyrauja menkavertės medžių rūšys), kokios sąlygos būtinos miške, kad jį būtų galima parengti, koks projekto galiojimo laikotarpis, kas jį rengia ir kt. aktualius klausimus. Į visus juos atsakė Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytojas doc. Andrius Kuliešis.

Seminare buvo pateiktos skaidrės ir vaizdinė informacija. Seminaro pabaigoje kiekvienas dalyvis, galėjo užduoti klausimus dėstytojui, padiskutuoti.

Mokymų „Miškotvarkos projektai“ medžiagą galite peržiūrėti čia

Mokymų „Miškotvarkos projektai“ vaizdo informaciją galite pasižiūrėti čia.

Miško savininkai prie kompiuterių ekranų pasiklausyti ketvirtojo seminaro „Leidimai kirsti mišką ir jų išdavimo tvarka“ buvo sukviesti gruodžio 15 dieną. Seminare Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytojas dr. Eugenijus Vaitiekus informavo klausytojus, nuo ko reikia pradėti norinti gauti leidimą, kada jis privalomas, kur kreiptis ir kaip visą procedūrą teisingai atlikti. Susipažino su dokumentais ir nuostatais, reglamentuojančiais leidimų išdavimo tvarką. Atsižvelgiant į dalyvių klausimus, buvo aptartos ir kitos miškų tvarkymo aktualijos.

Mokymų „Leidimai kirsti mišką ir jų išdavimo tvarka“ medžiagą galite peržiūrėti čia.

Mokymų „Leidimai kirsti mišką ir jų išdavimo tvarka“ vaizdo informaciją galite pasižiūrėti čia.

Visiems linkime jaukių ateinančių šv. Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų. O miško savininkus sukviesime jau visai netrukus – sausio mėnesį vyks seminaras „Apvaliosios medienos matavimo būdai ir apvaliosios medienos matavimas“. Artimiausių mokymų sąrašą rasite užsiregistravę internetinėje svetainėje www.ikmis.lt

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.


 VIDEONAUJIENOS

Nuotoliniai mokymai: mokesčiai už parduotą medieną ir nenukirstą mišką
Miško savininkų nuotoliniai mokymai: miško sanitarinė ir priešgaisrinė apsauga

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


230

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/

testKitokia

mobili laboratorija

pasaru-tyrimo-baneris

integruota augalu apsauga

nuotoliniai mokymai

zemes ukis

Ukininko-patarejas

LAS

MU-230x230

es paramos

artoju-baneris

METU UKIS_1

 

baneris

BANERIS-MODERNIZAVIMO-MAZIUKAS

kitoks

baneris

LMGAGA-230x

baneris_1

mokymu misku baneris

ikmis

egeba

 

miskininkystes-baneris

IVYKUSIU MOKYMU MEDZIAGA_1

manto-baneris

PARAMA MISKAMS IVEISTI


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos