STRAIPSNIAI > MIŠKININKYSTĖ > Miškų savininkai skatinami pavyzdingai tvarkytis miško valdas

Miškų savininkai skatinami pavyzdingai tvarkytis miško valdas

Lietuvos miškų savininkų asociacija


2016-07-05

 

Visų nuosavybės formų miškai turi būtų tvarkomi pagal vienodus darnaus miškų ūkio principus. Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos miško savininkų asociacija, siekdamos privačių miškų savininkus paskatinti ūkininkauti savo miško valdose ir pasidalinti pasiektais ūkinės veiklos rezultatais, kviečia dalyvauti kasmet organizuojamame konkurse „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda“.

Dalyvauti konkurse išties verta, nes tai puiki galimybė ne tik parodyti savo miško valdoje įgyvendintus ūkininkavimo tikslus, bet ir iš vertinimo komisijos narių gauti naudingų praktinių patarimų ir naujų idėjų tolimesnei miškų ūkio veiklai. Nuo 2003 metų LMSA inicijuojamas konkursas – laukiamas ir vertinimas privačių miškų savininkų.

Konkurso metu bus išrinktos 3 pavyzdingiausiai  tvarkomos privačios miško valdos  Lietuvoje ir paskatinti 5 miško savininkai už tokias miškininkystės iniciatyvas:

  1. Už pavyzdingai atliktus miško ugdymo kirtimus.
  2. Už savanorišką pagrindinių neplynųjų miško kirtimų vykdymą vietoj galimų pagrindinių plynųjų miško kirtimų.
  3. Už pavyzdingą miško atkūrimą, miško apsaugą ir priežiūrą.
  4. Už pavyzdingą miško infrastruktūros įrengimą (rekreacinės zonos, kelių, pralaidų, melioracijos griovių įrengimą).
  5. Už racionalų miško kirtimo atliekų panaudojimą biokurui.

Miško valdos vertinamos kompleksiškai – dėmesys skiriamas ne tik miškų sanitarinei būklei, vykdytiems ugdomiesiems ir pagrindiniams miško kirtimams, bet ir miško atkūrimo priemonių įgyvendinimui, miško infrastruktūros būklei ir kt. Miško valdos vertinamos vadovaujantis konkurso „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda“ nuostatais, patvirtintais aplinkos ministro 2008 m. liepos 21 d. įsakymu Nr. D1-387  „Dėl konkurso Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda nuostatų patvirtinimo“.

Konkurse gali dalyvauti visi privačių miškų savininkai fiziniai asmenys, nuosavybės teise valdantys miško valdą, kurią tvarko ne trumpiau kaip penkis metus pagal nustatyta tvarka parengtą vidinės miškotvarkos projektą, ir per šį laikotarpį savo miško valdoje, laikantis teisės aktų reikalavimų, vykdė miško ugdymo ar atkūrimo priemones. Konkurse negali dalyvauti privačių miškų savininkai, per paskutinius metus gavę administracinių nuobaudų už miško tvarkymo reikalavimų pažeidimus.
Konkurso nugalėtojai bus paskelbti rugsėjo mėnesį ir apdovanoti vertingais Aplinkos ministerijos įsteigtais prizais.

Konkursą organizuoja – dalyvių paraiškas renka ir miško valdų vertinimu rūpinasi –  Lietuvos miško savininkų asociacija. Kviečiame visus privačių miškų savininkus registruotis dalyvauti konkurse elektroniniu paštu info@forest.lt, arba tel.: (8 5) 276 7590, 8 614 53376, 8 686 07496 nuo dabar iki pat rugpjūčio 22 d. Valdų apžiūros vyks 2016 m. liepos 15–rugpjūčio 31 d. Daugiau informacijos apie konkursą galite rasti interneto svetainėje www.lietuvosmiskai.lt. VIDEONAUJIENOS

Nuotoliniai mokymai: mokesčiai už parduotą medieną ir nenukirstą mišką
Miško savininkų nuotoliniai mokymai: miško sanitarinė ir priešgaisrinė apsauga

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


230

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/

testKitokia

mobili laboratorija

pasaru-tyrimo-baneris

integruota augalu apsauga

nuotoliniai mokymai

zemes ukis

Ukininko-patarejas

LAS

MU-230x230

es paramos

artoju-baneris

METU UKIS_1

 

baneris

BANERIS-MODERNIZAVIMO-MAZIUKAS

kitoks

baneris

LMGAGA-230x

baneris_1

mokymu misku baneris

ikmis

egeba

 

miskininkystes-baneris

IVYKUSIU MOKYMU MEDZIAGA_1

manto-baneris

PARAMA MISKAMS IVEISTI


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos