STRAIPSNIAI > MIŠKININKYSTĖ > Renkama pavyzdingiausiai tvarkoma privati miško valda

Renkama pavyzdingiausiai tvarkoma privati miško valda

LŽŪKT informacijaLietuvos miškų savininkų asociacija


2013-08-21

 

Lietuvos miško savininkų asociacija (toliau – LMSA) kasmet organizuoja konkursą „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda“, kurio metu išrenkami geriausiai savo miško valdą prižiūrintys miško savininkai. Šio konkurso tikslas – skatinti privačių miškų savininkus savo miško valdose ūkininkauti pagal tvaraus ir subalansuoto miškų ūkio tvarkymo bei naudojimo principus. Miško savininkams šis konkursas svarbus ne tik dėl garbės ar apdovanojimo. Dalyvaujantiems jame suteikiama galimybė palyginti savo valdą su kitomis to regiono ir šalies valdomis, gauti praktinių patarimų iš komisijos.

Konkurse kasmet išrenkama po 3 pavyzdingiausiai savo valdose besitvarkančius miško savininkus iš dešimties Lietuvos apskričių. Be to, renkamos 3 pavyzdingiausios Lietuvos miško valdos (iš viso – 33 prizininkai). Taip pat išdalijama dešimt prizų už iniciatyvumą miškininkystės srityje. Ne viena įmonė ir organizacija teikia specialiuosius prizus. Nuolatiniai tokių prizų steigėjai – LR aplinkos ministerijos Miškų departamentas, UAB „Likmerė, UAB „Husqvarna Lietuva“, IĮ „Ginalas“, MSK „Aukštaitijos šilas“, UAB „Miško darbai“ ir kitos įmonės. Prizą konkursui gali įsteigti bet kuris juridinis ar fizinis asmuo. 

Renkant pavyzdingiausiai besitvarkančius miško savininkus, miško valdos vertinamos kompleksiškai: dėmesys skiriamas valdos riboms ir riboženkliams, pagrindiniams ir ugdomiesiems kirtimams, želdiniams ir žėliniams, taip pat sanitarinei miško būklei, infrastruktūriniams įrenginiams, savanoriškiems aplinkosaugos įsipareigojimams, šalutiniam ir nemedieniniam miško naudojimui. Papildomi balai įprastai rašomi už išskirtinius sprendimus ir rezultatus.

Plėtojant bendradarbiavimą tarp LMSA ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (toliau – LŽŪKT), šiemet prie konkurso organizatorių prisijungė ir LŽŪKT. Įstaigos atstovas dalyvaus ir vertinimo komisijoje. Kadangi LŽŪKT rengia ES paramos projektus, visi konkurso dalyviai galės gauti konsultacijas apie ES paramos įgyvendinimo galimybes jų valdose ir preliminariai tartis dėl projektų parengimo. Primename, kad naujuoju ES finansavimo laikotarpiu (2014–2020 m.) numatomos šios miškininkystės paramos priemonės: žemės ūkio paskirties sklypų apželdinimas mišku;

  • ugdomieji ir rekonstrukciniai kirtimai;
  • miško infrastruktūros gerinimas;
  • viešo naudojimo rekreaciniai įrenginiai;
  • miško technikos įsigijimas.

Lietuvos miško savininkų asociacija kviečia visus privačių miškų savininkus pristatyti savo valdas ir dalyvauti „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda 2013“ konkurse, kuris vyks 2013 m. spalio 1–31 d. Registruotis galima iki spalio 15 d. el. p. info@forest.lt; tel.: (8 5) 276 75 90, 8 614 53 376, 8 686 07 496.

  VIDEONAUJIENOS

Nuotoliniai mokymai: mokesčiai už parduotą medieną ir nenukirstą mišką
Miško savininkų nuotoliniai mokymai: miško sanitarinė ir priešgaisrinė apsauga

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


230

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/

testKitokia

mobili laboratorija

pasaru-tyrimo-baneris

integruota augalu apsauga

nuotoliniai mokymai

zemes ukis

Ukininko-patarejas

LAS

MU-230x230

es paramos

artoju-baneris

METU UKIS_1

 

baneris

BANERIS-MODERNIZAVIMO-MAZIUKAS

kitoks

baneris

LMGAGA-230x

baneris_1

mokymu misku baneris

ikmis

egeba

 

miskininkystes-baneris

IVYKUSIU MOKYMU MEDZIAGA_1

manto-baneris

PARAMA MISKAMS IVEISTI


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos