STRAIPSNIAI > MIŠKININKYSTĖKLAUSKITE

Turite klausimų apie jaunuolynų priežiūrą, menkaverčių medynų ir krūmynų pertvarkymą ir kitus miško kirtimus, trūksta informacijos, kaip apsaugoti mišką nuo gaisrų, kenkėjų ir ligų, kokie pagrindiniai miškotvarkos darbai ir kaip juos organizuoti, kokia ES parama pasinaudoti, kad būtų galima atlikti kitą svarbią veiklą miško valdoje, išsaugojant miškų išteklius, užtikrinant racionalų jų naudojimą ir miškų produktyvumo didinimą, biologinės įvairovės išsaugojimą?

KLAUSKITE – užpildykite užklausos formą, esančią apačioje, ir akredituoti LŽŪKT miškininkystės specialistai atsakys. Dažniausiai užduodami klausimai pateikiami skyrelyje „ATSAKYMAI Į KLAUSIMUS“, todėl prieš klausdami pasitikrinkite, gal atsakymas į Jums rūpimą klausimą jau yra paskelbtas.


   Aš ne robotas!
Laba diena, man priklausančioje namų valdos nuosavybėje auga pora maumedžių. Jie man užkemša lietvamzdžius ir šiukšlina kiemą. Noriu juos iškirsti. Kokie man leidimai reikalingi ir, jei reikalingi, kur galečiau kreiptis del to? Ačiū.
2017-09-15

Sveiki. Norėjau pasiteirauti: ką daryti, jei miške eglutės džiūva, kur kreiptis pagalbos kad apžiūrėtų?
2017-08-25

Ar galima pasodinti eglyną iš kankorėžių juos tiesiogiai išbarstant žemėje, ar reikia įkasti į žemę? Kur gauti eglių sėklų, ar galima išberti jas į dirvą ir kada galima tikėtis rezultatų? Kiek kainuoja eglių sodinukai? Kur yra artimiausi eglių, pušų medelynai?
2017-08-24

Laba diena, turiu 2 ha žemės ūkio paskirties žemės, kuri yra apaugusi pušaitėmis. Medžių aukštis yra iki 2 metrų. Vietomis reikia atlikti želdinimą. Noriu veisti toje teritorijoje mišką (tame plote yra galimas pakeitimas į miško paskirties žemę). Ar turiu teisę gauti paramą miško priežiūrai? Ir jeigu taip, tai už kokį plotą man mokės: už 2 ha ar tik už tą, kur aš atlikau papildomą sodinimą?
2017-05-09

Laba diena, turiu 1,5 ha žemės. Našumo balas yra 29. Norėčiau įveisti mišką. Žemės ūkio paskirties žemėje, kiek girdėjau (kai mažas balas), nereikia keisti paskirties. Norėčiau sužinoti, kiek procentų žemės galėčiau užsodinti mišku. ES paramos neprašysime. Paprasčiausia noriu užsodinti savo lėšomis. Ačiū už informaciją.
2017-04-27

Laba diena. Dalyvavau aukcione ir nusipirkau (sudaryta valstybinės žemės pirkimo sutartis) 1,7 ha miško (jame daugiausia krūmai). Ar galiu jame be jokio plano (projekto) šį pavasarį sodinti medelius, nes sklypas bus įregistruotas registre po 10 dienų, ir atželdinimo plano nespėsiu šį pavasarį pasidaryti?
2017-04-13

Laba diena. Turiu miško 10 ha. Didelė dalis šlapioje vietoje. Norėčiau ES paramos iškasant 100 m griovio miško teritorijoje (mano valdose). Kas galėtų parengti tokį projektą? Ir kiek realu pasinaudoti ES parama. Ačiū.
2017-01-30

Turime 18 hektarų miško. Lapuočiai yra užaugę, daug krūmynų. Norime kokius 4 hektarus išsikirsti plynai, paliekant tik eglutes, kitą medieną parduoti. Visą mišką planuojame išvalyti, kad būtų kaip gražus parkelis. Kur mums reiktų kreiptis ir ką daryti? Dėkui
2016-10-03

Sveiki, planuoju pirkti žemes ūkio paskirties žemę ir, pasinaudojęs ES parama, sklype įveisti mišką. Kaip man sužinoti, ar bus skiriama parama miškui įveisti? Jei žinočiau, kad parama nebus skiriama, tai žemes sklypo nepirkčiau.
2016-09-20

Laba diena, kokius dokumentus reikia pateikti miškų inspektoriui, norint mišką kirsti plynai (miškotvarkos projektas paregtas)? Iš anksto dėkoju
2016-09-04

Turiu žemės ūkio paskirties žemės, bet ji apaugusi visokiais krūmais ir medžiais, todėl noriu žinoti, ar man reikia gauti leidimą, norint viską išvalyti? Dėkoju už atsakymą!
2016-09-02

Sveiki, noriu parduoti mišką su žeme. Jau skambinau pirkejams ir nustebau, kad prašo miško plano kopijos, kad galėtų pasiskaičiuoti kainą. Bijau būti apgautas, todėl klausiu, ar galiu siųsti kopiją el. paštu ir iš viso – nuo ko pradėti pardavimą? Ačiū už atsakymą.
2016-06-16

Kokius dokumentus reikia pateikti NMA norint gauti paramą jaunuolynų ugdymui?
2016-06-08

Sveiki, mane domina atsakymai i siuos klausimus: 1) Kur galima rasti infomacija apie meliuoruotus sklypus? 2) Po kiek metų galima sodinti mišką ant melioruotos žemės? 3) Nuo kokių duomenų dar priklauso ar galima sodinti žemę tokiame sklype? Pagarbiai, Lina
2016-06-03

Sveiki, nusipirkau žemės sklypą, 2/3 žemės ūkio paskirties žemė, o likusi dalis – miškas, kuris pernai metais išpjautas. Iškilo klausimas: ar galėčiau keisti miško vietą, t. y. manęs netenkina ankstesnė miško buvimo vieta ir aš noriu miško tą patį plotą atsodinti sklypo kitame gale.
2016-04-19

Sveiki. Plynais kirtimais iškirtome 1 ha miško. Norime jį atsodinti. Patarkite nuo ko pradėti, kaip tai daroma ir kiek tai apytiksliai kainuotų?
2016-03-03

Sveiki, turime ž. ū. paskirties žemės, kuri apaugusi galima jau sakyti mišku (pagrinde pušaitės, kitur mišriai). 1. Kokios sąlygos miško įveisimui (sklype yra įrengti melioracijos įrenginiai, koks sklypo našumas balais turėtų būti)? 2. Kaip turėtų būtį apsodinamas miškas (techniškai), naikinama, kas užaugę, ar tik šalia diegiami nauji ūgliai?
2016-02-26

Sveiki, ar reikalingas leidimas išsikirsti medienos statyboms iš nuosavo misko (žinau, kad galima iš 1 ha išsikirsti iki 3 kietmetrių medienos). Jei taip, kur jį galima išsiimti? Ačiū
2016-02-19

Sveiki, ar galima nemokamai kažkur (el. svetaineje) sužinoti turimo miško rinkos vertę (turiu viso labo Registro centro išrašą ir viskas)? Ačiū
2016-02-12

Sveiki, paveldėjau dalį miško, iš viso apie 4 ha. Miškas brandus ir miškotvarkos projektas parengtas. Kur kreiptis norint gauti leidimą miško kirtimui, nes internete dar vis tebėra sena informacija, kad leidimus išduoda regioniniai aplinkos apsaugos departamentai. Ačiū
2015-12-29

Turiu nesutvarkyto miško, taip pat ž. ū. paskirties žemės, kurią galima būtų apsodinti mišku, norėčiau gauti kokią nors paramą. Patarkite, koks turėtų būti pirmas žingsnis?
2015-12-11

Laba diena, ieškau informacijos – nuo ko pradėti tvarkyti miško sklypą? Miškas paveldėtas. Gal galit patarti, kur pirmiausia reikia kreiptis?
2015-11-25

Sveiki, turiu šiek tiek miško. Šalia jo yra nenaudojami laukai. Norėčiau ten užveisti mišką. Kur galėčiau gauti informacijos Europos Sąjungos paramai gauti ir pan.? Ir nuo kada galima pjauti mišką?
2015-11-19


TEISĖS AKTAI

Apie teisės aktus, reglamentuojančius privačių miškų savininkų veiklą, jų pokyčius sužinosite skiltyje Teisės aktai. Rubrika palaikoma bendradarbiaujant su LR aplinkos ministerija.Nuotoliniai mokymai: mokesčiai už parduotą medieną ir nenukirstą mišką
Miško savininkų nuotoliniai mokymai: miško sanitarinė ir priešgaisrinė apsauga

AUGALININKYSTĖ
 
GYVULININKYSTĖ
 
APSKAITA IR MOKESČIAI
 
PARAMA IR VERSLAS
 
DARBUOTOJŲ SAUGA IR SVEIKATA
 
BITININKYSTĖ
 
VERTA ŽINOTI
 
PASAULIS
 
NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


230

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/

testKitokia

mobili laboratorija

pasaru-tyrimo-baneris

integruota augalu apsauga

nuotoliniai mokymai

zemes ukis

Ukininko-patarejas

LAS

MU-230x230

es paramos

artoju-baneris

METU UKIS_1

 

baneris

BANERIS-MODERNIZAVIMO-MAZIUKAS

kitoks

baneris

LMGAGA-230x

baneris_1

mokymu misku baneris

ikmis

egeba

 

miskininkystes-baneris

IVYKUSIU MOKYMU MEDZIAGA_1

manto-baneris

PARAMA MISKAMS IVEISTI


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos